شرکت توسعه خدماتی بازرگانی آریتا (نمایندگی مرکزی ایرتویا)


[IRANDNN_PUBLISHSTARTDATE:dd]

پیش فروش بیش از ۸۰ هزار دستگاه تویوتا C-HR

پیش فروش بیش از ۸۰ هزار دستگاه تویوتا C-HR

تویوتا C-HR محصول جدید شرکت تویوتا رکوردهای جدیدی را ثبت می‌کند. این کراس اوور ژاپنی توانست در اولین پیش فروش خود در بازار اروپا بیش از ۸۰ هزار دستگاه را به ثبت رساند. خودرویی که با ورودش به بازارهای جهانی توانست به راحتی سهم قابل توجهی از فروش را کسب کند. البته تویوتا طبق برنامه ریزیهای خود در نظر داشت تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی چیزی حدود ۱۰۰ هزار دستگاه از C-HR را بفروش برساند، اما پیش فروش بیش از ۸۰ هزار دستگاه در این بازار نشان داد که این خودرو ظرفیت تولید بسیار بیشتری را دارد. طبق آمار منتشر شده از سوی شرکت خودروسازی تویوتا، C-HR در سه ماه اول سال ۲۰۱۷ میلادی توانست به فروش ۳۱ هزار و ۸۸۸ دستگاه در بازار اروپا دست پیدا کند. این در حالی است که دیگر رقبا در مجموع یک سال فروش خود هم نتوانستند به چنین فروشی دست پیدا کنند.

متیو هریسون مدیر بازاریابی تویوتا اروپا در خصوص C-HR گفت: پیش فروش C-HR در این مدت زمان کوتاه بیش از انتظار بوده است. با توجه به این میزان تقاضا، پیش بینی می کنیم تا پایان سال حدود ۱۰۰ الی ۱۱۰ هزار دستگاه C-HR بفروش برسانیم.

تویوتا C-HR در بازار ایران نیز توسط شرکت ایرتویا نماینده انحصاری محصولات تویوتا و لکسوس به زودی عرضه خواهد شد. این کراس اوور همانند تویوتا پریوس و دیگر محصولات جدید تویوتا از پلتفرم جدید مشترکTNGA بهرمند است. C-HR با بهرمندی از پیشرانه ۴سیلندر ۱.۸ لیتری هیبرید قادر به تولید ۱۲۲ اسب بخار قدرت است. دومین پیشرانه مورد استفاده در این خودرو ۴سیلندر توربوشارژ ۱.۲ لیتری بنزینی است که قادر به تولید ۱۱۵ اسب بخار قدرت است.

تویوتا C-HR سال گذشته در نمایشگاه بین المللی خودرو تهران، همزمان با بازارهای جهانی، توسط شرکت ایرتویا رونمایی شد و همانند دیگر بازارهای جهانی با استقبال بسیار بالا و خوبی همراه شد. این خودرو به زودی با پلاک ملی وارد بازار خواهد شد. کارشناسان حوزه صنعت خودرو بر این باورند که با ورود تویوتا C-HR معادلات بازار کراس اوورها در ایران کاملا بهم می‌خورد و این سامورایی تازه نفس عرصه را بر دیگر خودروهای هم سگمنت تنگ  می نماید!

تعداد امتیازات: (28) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (1108)
گروه خبر: اخبار جهان
کد خبر: 410