شرکت توسعه خدماتی بازرگانی آریتا (نمایندگی مرکزی ایرتویا)


[IRANDNN_PUBLISHSTARTDATE:dd]

آیگو فیس لیفت، خودروی ارزان قیمت تویوتا

آیگو فیس لیفت، خودروی ارزان قیمت تویوتا

کمپانی تویوتا که همواره به موضوع محیط زیست، ترافیک، کیفیت و مصرف سوخت اهمیت فراوانی می دهد محصولات مختلفی را در کلاس بندی های متنوع تولید و عرضه می کند که این فاکتورها را در خود جای داده اند. تویوتا آیگو (AYGO) یکی از خودروهای کوچک شهری تویوتا محسوب می شود که در بازار اروپا با استقبال بالایی همراه شده است. نسل اول تویوتا آیگو در سال ۲۰۰۵ در نمایشگاه خودرو ژنو معرفی شد. خودرویی که با قیمت ۸۵۰۰ پوند روانه بازار شد. نسل اول تویوتا آیگو در دو مدل هاچ بک ۳ و ۵ در با دو پیشرانه ۳ سیلندر ۱ لیتری و ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری تولید شده و تا سال ۲۰۱۴ برروی خط تولید قرار داشت.

نسل دوم تویوتا آیگو نیز در سال 2014 در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی شد. طراحی متفاوت برای نسل دوم هم در بخش ظاهری و هم در بخش داخلی از اصلی ترین تفاوت های این خودرو بوده است. تویوتا برای نسل دوم آیگو از دو پیشرانه ۳ سیلندر ۱ و ۱.۲ لیتری استفاده کرده است. حالا نوبت به نسخه فیس لیفت نسل دوم آیگو رسیده است. تویوتا درنظر دارد در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۸ که در ۶ مارس شروع به کار می کند، آیگو فیس لیفت را معرفی کند.

مدل فیس لیفت آیگو با تغییرات جزئی همراه بوده است که از جمله آنها می توان به چراغ های جدید LED جلو و عقب، رینگ های جدید ۱۵ اینچ آلیاژی، عایق بندی جدید کابین و پیشرانه ۱لیتری ۱۲ سوپاپ با استاندارد آلایندگی یورو ۶.۲ اشاره کرد. نکته حائز اهمیت در تویوتا آیگو فیس لیفت افزایش قدرت پیشرانه به میزان ۲ اسب بخار است. این پیشرانه ۱ لیتری ۳ سیلندر قادر به تولید ۷۱ اسب بخار قدرت در ۶۰۰۰ دور بردقیقه و ۹۳ نیوتن متر گشتاور در ۴۴۰۰ دور بردقیقه است. شتاب صفر تاصد این هاچ بک کوچک شهری ۱۳.۸ ثانیه و حداکثر سرعت آن ۱۶۰ کیلومتر برساعت اعلام شده است.

تویوتا آیگو یک خودرو هاچ بک کوچک شهری به حساب می آید که علاوه بر ابعاد و اندازه کوچک دارای مصرف سوخت بسیار کم نسبت به دیگر رقبا می باشد. قیمت نهایی نسخه فیس لیفت آیگو هنوز اعلام نشده، اما مطمئناً با اعلام قیمت نهایی آن باز هم جزو خودروهای ارزان قیمت بازار اروپا شناخته می شود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (524)
کد خبر: 1574