شرکت توسعه خدماتی بازرگانی آریتا (نمایندگی مرکزی ایرتویا)


[IRANDNN_PUBLISHSTARTDATE:dd]

همکاری تویوتا و فروشگاه ۱۱-۷ در پروژه ای جدید

همکاری تویوتا و فروشگاه ۱۱-۷ در پروژه ای جدید

شرکت تویوتا به همراه فروشگاه زنجیره ای 7-Eleven در حال راه اندازی پروژه ای جدید در خصوص حفاظت از منابع انرژی و کاهش انتشار آلایندگی های زیست محیطی و گازهای CO2 و گلخانه ای، هستند. پروژه ای که پیش از این تویوتا با معرفی خودرو "میرای" به عنوان اولین محصول تولیدی در بخش خودروهای سواری آن را رونمایی کرده بود.

در اگوست امسال تویوتا و فروشگاه 7-Eleven یک توافق اولیه پیرامون مطالعات و تحقیق در خصوص صرفه جویی در انرژی وکاهش انتشار گازهای آلاینده انجام دادند. این دو شرکت قصد دارند به زودی با همکاری یکدیگر وسایل نقلیه ای نظیر کامیون های باری را طراحی و تولید کنند که از هیدروژن و کربن به جای سوخت های فسیلی استفاده می کنند. البته این پروژه بین این دو کمپانی تقسیم بندی شده و تویوتا وظیفه طراحی و تولید وسایل نقلیه مورد نظر را با سوخت هیدروژن دارد. همچنین فروشگاه 7-Eleven که در بسیاری از کشورهای دنیا فعالیت دارد می بایست از وسایل نقلیه تولید شده تویوتا استفاده کند.

فروشگاه زنجیره 7-Eleven که در بخش توزیع محصولات مختلف نیز فعالیت دارد در این پروژه قرار است از وسایل نقلیه تولید شده تویوتا استفاده کند. وسایل نقلیه ای که با سوخت سلولی جایگزین سوخت فسیلی شده است و برای جابجایی کالا و بسته ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت. استفاده از این کامیون ها که دارای یخچال و فریزر برای جابجایی مواد غذایی هستند، جزو برنامه های این دو شرکت برای کاهش انتشار گازهای CO2 است. البته زیرساخت های لازم جهت بهرمندی از سوخت سلولی برای این کامیون ها نیز در نظر گرفته شده است. تویوتا قبل از عرضه این کامیون ها ایستگاه های متعدد سوخت سلولی یا همان هیدروژنی را احداث کرده است.

از دیگر مواردی که در فروشگاه های 7-Eleven مورد استفاده قرار خواهد گرفت، سیستم مدیریت انرژی با استفاده از ژنراتورهای خورشیدی است که به کمک آنها می توان شاهد کاهش مصرف انرژی بود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (580)
گروه خبر: اخبار جهان
کد خبر: 1483