سرویس

معرفی واحد سرویس

سرویس در محل

معرفی واحد سرویس

تعمیرگاه مرکزی ایرتویا در سال 1357 در شهر تهران به منظور ارائه خدمات پس از فروش کلیه خودروهای تویوتا تاسیس گردید كه در چند سال اخير ارائه خدمات به خودروهای لکسوس را نیز شامل گشته است.
هدف این واحد پس از سال ها بهبود کیفیت خدمات پس از فروش خودروهای تویوتا در سرتاسر ایران و جلب رضایت مشتریان گرامی با به کارگیری استانداردهای کیفیتی و بهترین ابزار آلات و تجهیزات مدرن دنیا بوده است.
کسب امتیاز TSM جهانی و بهترین خدمات پس از فروش تویوتا در ایران از دیگر افتخارات ایرتویا در عرصه تجارت خدمات پس از فروش خودرو در ایران می باشد.اين واحد با برنامه ريزي دقيق و پروسه كاري منظم ، موجبات آسايش مشتريان را فراهم آورده كه تعامل مابين مشتريان گرامي با سيستم حاكم بر واحد سرويس ، از بروز مشكلات احتمالي جلوگيري به عمل آورده است.
مشتريان محترم براي پذيرش خودورهاي خود جهت انجام سرويس هاي دوره اي و امور تعميراتي كافي است با شماره 73456 تماس گرفته و با وقت دهي تعميرگاه ارتباط بگيرند تا بنا به ظرفيت موجود در واحد و زمان دلخواه خود ‌، وقت پذيرش را رزرو نموده و با مراجعه به موقع از خدمات مورد نياز خويش استفاده ببرند.ضمن اين كه شركت آريتا جهت رفاه حال مشتريان خود ، خدماتي را با عنوان خدمات سرويس در محل در اختيار ايشان قرار داده كه می توانند از آن استفاده نمايند.
واحد سرويس نمايندگي مركزي ،‌ با خدماتي از قبيل عيب يابي با دستگاه ، بالانس كامپيوتري چرخ ها و ميزان فرمان با دستگاه خود را از ديگر نمايندگي ها متمايز نمودهاست و نظارت بر كيفيت انجام سرويس ها و تعميرات توسط بخش كنترل كيفيت واحد انجام مي گردد.

سرویس در محل

نمایندگی مرکزی ایرتویا(آریتا) خدمات "سرویس در محل" را جهت جلب رضایت بیشتر مشتریان شهر تهران و جلوگیری از اتلاف وقت ایشان ارائه می دهد. این خدمات شامل ارائه سرویس دوره ای خودروهای تویوتا و لکسوس مطابق چک لیست استاندارد ژاپن توسط بهترین تکنسین های نمایندگی بوده و هزینه های قابل پرداخت طبق فاکتور های نمایندگی مرکزی می باشد . خدمات "سرویس در محل" با حفظ گارانتی خودروی مشتریان ، از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 صبح الی 6 بعد از ظهر قابل انجام است. لازم به ذکر است مشتریانی که خودروی آنان فاقد گارانتی می باشد نیز می توانند از این خدمات استفاده نمایند.

راه های ارتباطی :