مقالات آموزشی

 سيستم كمكي پارك مجهز به فاصله سنج
  •  سيستم كمكي پارك مجهز به فاصله سنج

سيستم كمكي پارك مجهز به فاصله سنج

27 تیر 1395 Article Rating

مقدمه: اين سيستم با استفاده ازسنسورهاي(فرستنده و گيرنده) امواج مافوق صوت در قسمت هاي مختلف خودرو(جلو – گوشه - عقب ) به منظور تشخيص وجود موانع تعبيه شده است. در كنار سنسورهاي امواج مافوق صوت، سوتك هايي جهت هشدار دادن به راننده نسبت به تماس و برخورد با موانع (در جهت هاي مختلف) قرارداده شده است. محل و فاصله دقيق موانع توسط صفحه نمايش چند منظوره...
تعداد امتيازات: (27)

مقدمه:

اين سيستم با استفاده ازسنسورهاي(فرستنده و گيرنده) امواج مافوق صوت در قسمت هاي مختلف خودرو(جلو گوشه - عقب ) به منظور تشخيص وجود موانع تعبيه شده است. در كنار سنسورهاي امواج مافوق صوت، سوتك هايي جهت هشدار دادن به راننده نسبت به تماس و برخورد با موانع (در جهت هاي مختلف) قرارداده شده است. محل و فاصله دقيق موانع توسط صفحه نمايش چند منظوره (روي كنسول) نمايش داده مي شود. 

 

البته خودروهاي مدل بالا (جديد) به صفحه نمايش عقب نيز مجهز مي باشند، كه راننده مي تواند به طور كامل بر محيط پشت اتومبيل و پاركينگ اشراف داشته باشد. 

 

 

 

 

 

 

سنسورهاي مافوق صوت   
وظايف سنسورهاي جلو و عقب تعيين ميزان فاصله خودرو با موانع، ارسال و دريافت امواج مافوق صوت و انتقال اطلاعات به دستگاه فاصله ياب جهت پردازش مي باشند.  

 

دستگاه هوشمند پردازش و فاصله ياب(SONAR ECU)

هدف از تعبيه اين دستگاه تخمين ميزان فاصله خودرو با موانع كناري و نمايش اطلاعات بر روي صفحه نمايشگر مي باشد.   

 

 

اجزا:

دستگاه هوشمند فاصله ياب صوتي   

اين سيستم به طور متناوب بوق زده و راننده را نسبت به وجود موانع در اطراف خودررو مطلع مي سازد، لازم به ذكر است كه راننده مي تواند از طريق صفحه نمايش ميزان فاصله مجاز و زمان هشدار را تنظيم كند. 

صفحه نمايش چند منظوره  

اين صفحه جهت نمايش وجود موانع و ميزان فاصله (به صورت عددي يا دياگرام) در قسمت وسط كنسول تعبيه شده است. 

گيت وي (ECU

وظيفه اين دستگاه (پردازش) دريافت، جدا سازي، تركيب و نهايتأ انتقال اطلاعات به صفحه نمايش چند منظوره به عنوان خروجي عملياتها و دستورات صورت گرفته در خودرو مي باشد. 

 

 

نظرات ارسال شده

1
# طهماسب محتشم دولتشاهی (چهارشنبه, 04 بهمن,1396 09:36 ق.ظ)
سلام .دکتر دولتشاهی استاد بازنشسته دانشگاه هستم. دو اتومبیل با شماره های پذیرش1000133536 مورخ15-7-96 و1000134731 مورخ25-8-96 سی اچ آر و راوفر ثبت نام و بدلیل افزایش شدید قیمت در تاریخ 25-9-96 فسخ نمودم.لطفا در صورت امکان نسنت به استرداد مبلغ پرداختی و سود متعلق اقدام فرمایند تا بیش از این متضرر نشوم و خاطره خوشی از شرکت بزرگ آریتا و تویو تا داشته باشم. سپاس . ضمنا یک دستگاه سی اچ آر هیبریدی از بازار آزاد ابتاع و هم اکنون استفاده میکنم. بسیار اتومبیل خوب و راحتی است. جا دارد که شرکت محترم بیشتر در مورد این اتومبیل تازه در بازا ایران تبلیغ و بازاریابی کند. قبلا هم کرولا داشته ام . اگرتلفنی با من که اطلاعاتی در زمینه اقتصاد و بازار یابی دارم ، تماس گرفته شود ،مطالبی را عرض خواهم کرد.دکترای اقتصاد و مولف بیست جلد کتاب اقتصادی . لطفا در گوگل سرچ فرمایند . 09121933596 --- 88031275 سپاس
2
# lsdhvds (یکشنبه, 01 اسفند,1400 11:24 ق.ظ)
مراتب يانسن فى مصر تعتبر من افضل الماركات المختلفة التي تعمل على صناعة المراتب فى مصر والوطن العربي

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل