مقالات آموزشی

سیستم ضد سرقت خودرو(Immobilizer)
  • سیستم ضد سرقت خودرو(Immobilizer)

سیستم ضد سرقت خودرو(Immobilizer)

26 تیر 1395 Article Rating

قسمتی از سیستم کنترل موتور سیستم ضد سرقت (Immobilizer) است که هنگام استفاده از سوئیچ غیر مجاز، برق و سوخت موتور را قطع میکند. این سیستم در اصل مانند یک قفل عمل میکند و کد داخل تراشه کلید را میخواند و با کدی که در کامپیوتر سیستم ذخیره شده مقایسه میکند. در صورتیکه این کدها مطابقت داشته باشد جرقه و بنزین اجازه ورود به موتور را خواهند داشت و موتور روشن...
تعداد امتيازات: (4)

قسمتی از سیستم کنترل موتور سیستم ضد سرقت (Immobilizer) است که هنگام استفاده از سوئیچ غیر مجاز، برق و سوخت موتور را قطع میکند. این سیستم در اصل مانند یک قفل عمل میکند و کد داخل تراشه کلید را میخواند و با کدی که در کامپیوتر سیستم ذخیره شده مقایسه میکند. در صورتیکه این کدها مطابقت داشته باشد جرقه و بنزین اجازه ورود به موتور را خواهند داشت و موتور روشن میشود.

چراغ سیستم که در پشت آمپر تعبیه شده وضعیت سیستم را نشان میدهد.

قطعات سیستم


تراشه داخل سوئیچ

در داخل تراشه سوئیچ یک کد خاص وجود دارد. موتور خودرو تا زمانی که این کد با کد ثبت شده در داخل کامپیوتر ضد سرقت مطابقت نداشته باشد خودرو روشن نمیشود. 

آمپلی فایر کلید

آمپلی فایر کلید، کد تراشه کلید را به کامپیوتر ارسال میکند.

کامپیوتر ضد سرقت خودرو

کامپیوتر ضد سرقت خودرو کد داخل تراشه را دریافت کرده و با کد ثبت شده در حافظه مقایسه میکند.

در صورت تطابق کد، کامپیوتر موتور توسط خطوط ارتباطی، سیگنالی را جهت روشن کردن موتور ارسال میکند. همچنین این کامپیوتر سیستم را زیر نظر میگیرد و وضعیت آنرا از طریق چراغ سیستم نشان میدهد.

چراغ نمایشگر امنیتی

این چراغ وضعیت سیستم را نمایش میدهد هنگامی که کلید در داخل مغزی سوئیچ قرار ندارد چراغ سیستم با فاصله زمانی 2 ثانیه چشمک میزند تا از عملکرد سیستم مطلع شوید. 

نظرات ارسال شده

هم اکنون هيچ نظري ارسال نشده است. شما مي توانيد اولين نظردهنده باشد.

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل