اخبار و اطلاعیه ها

ما هیبرید را انتخاب می کنیم
تعداد امتيازات: (2)

ما هیبرید را انتخاب می کنیم

20 آذر 1396 Article Rating

بیشتر از ۲۰ سال است که ما عضوی از یک انقلاب آرام و بی سرو صدا هستیم. انقلابی که در سرتاسر دنیا، پیر و جوان آن انتخاب کرده اند و باعث شده تا کمک شایانی به رشد و پرورش این حرکت بزرگ شود. انقلابی که می توان آن را هیبرید عنوان کرد. انقلابی که در آن خریداران خودروها به سراغ محصولات هیبریدی می روند تا سهم قابل توجهی در صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش تولید گازهای آلاینده محیط زیست داشته باشند. در این میان برند تویوتا بیشترین آمار فروش را در خودروهای هیبرید به نام خود ثبت کرده است.

بالغ بر ۱۰ میلیون نفر تویوتا سوار در سراسرجهان هم صدا و در کنار هم شعار واحدی را بیان می کنند. شعاری که با نام "ما تکنولوژی هیبرید را انتخاب می کنیم" (We Choose Hybrid) در سراسردنیا سرداده می شود و بیانگر توجه مردم به خودروهای دوست دار محیط زیست است.

داستان خودروهای هیبریدی به سال ۱۹۹۷ باز می گردد. زمانی که تویوتا پریوس پا به عرصه گذاشت و به عنوان اولین خودروی هیبریدی تولید انبود روانه بازار شد. خودرویی که برای سازگاری با محیط زیست بسیار شناخته شده است. همین امر باعث شده تا بسیاری از خریداران خودرو ترجیح دهند از یک خودرو هیبرید شناخته شده و کم مصرف استفاده کنند. خودروهای هیبرید دارای باتری های فوق پیشرفته هیدریدنیکل می باشند که نیروی لازم برای موتور الکتریکی را تولید می کنند.

حال زمان آن رسیده است که رانندگی به سبک قدیم و استفاده از سوخت های فسیلی را کنار بگذاریم و به سراغ خودروهایی برویم که با تکنولوژی هیبرید کار می کنند. خودروهایی که، تویوتا توانسته بیشترین آمار فروش را داشته باشد و به عنوان پرفروش ترین برند تولید کننده خودروهای هیبرید در دنیا شناخته شود. از ابتدای تولید و عرضه خودروهای هیبریدی تویوتا تا کنون بیش از ۱۰ میلیون دستگاه بفروش رسانده است که این میزان نشان دهنده اهمیت خودروهای هیبریدی توسط مشتریان می باشد.

ماشین های هیبریدی تویوتا علاوه بر داشتن کیفیت بالا و طراحی دارای مزایای زیادی می باشند. مزایایی نظیر:

  • صرفه جویی در مصرف سوخت
  • کاهش انتشار آلودگی
  • شارژ شدن باطری بدون نیاز وصل شدن به منبع شارژ (شارژ شدن از طریق موتور بنزینی)

تنها همین مزایا باعث شده که پریوس به عنوان پرفروش ترین خودروی هیبرید دنیا شناخته شود. البته تویوتا بعد از پریوس خودروهای هیبرید دیگری همانند راوفور، آئوریس، C-HR و کمری و... را تولید و روانه بازار کرد. با وجود پیچیدگی های مختلف در خودروهای هیبرید اما باید بدانید که همین تکنولوژی پیچیده برای هرچه آسان تر شدن زندگی ما عرضه شده است.

ماشین های هیبرید دارای دو پیشرانه بنزینی و الکتریکی هستند که هردو پیشرانه باهم کار می کنند تا گشتاور و انرژی بیشتری جهت حرکت خودرو تولید شود. در مسیرهای سربالایی هر دو پیشرانه، سرعت خودرو را جهت بهرمندی از بهترین حالت و کمترین میزان مصرف سوخت کنترل می کنند. در سرعت های بالا زمانی که شارژ باتری هیبرید رو به پایان است و در سراشیبی با قرار دادن اهرم دنده برروی حالت B، سیستم (Recycles) جهت شارژ باتری هیبرید وارد عمل می شود. از دیگر نکات قابل توجه در پیشرانه خودروهای هیبرید در زمان سبقت گیری می باشد که هر دو پیشرانه قدرت خود را برای ارائه حداکثر عملکرد به کار می گیرند. در زمان توقف خودرو نیز هر دو پیشرانه بلافاصله خاموش شده تا انرژی و سوخت بیشتری ذخیره شود.

 

نظرات ارسال شده

هم اکنون هيچ نظري ارسال نشده است. شما مي توانيد اولين نظردهنده باشد.

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل

گروه های خبری
آرشیو اخبار