اخبار و اطلاعیه ها

تویوتا ۸۰ ساله شد
تعداد امتيازات: (17)

تویوتا ۸۰ ساله شد

06 شهریور 1396 Article Rating

دقیقا ۸۰ سال پیش در چنین روزی "کیچیرو تویودا" شرکت تویوتا موتورز را در شهر " آیچی" ژاپن تأسیس کرد. پیش از این تویوتا یک کارخانه ریسندگی و بافندگی بود که "ساکیشی تویودا" بنیانگذار آن بوده است. سال ۱۹۳۷ کیچیرو تویودا فرزند ساکیشی تویودا در کارخانه بافندگی پدر خود، اولین خط تولید خودرو را راه اندازی کرد و به طور رسمی کارخانه تویوتا موتورز افتتاح شد. البته پیش از این در سال های ۱۹۳۵ و ۱۹۳۶ نیز ساکیشی تویدا اولین خودروهای مورد علاقه خود با نام A1 و AA را تولید کرد.

 امروز ۲۸ آگوست سال ۲۰۱۷ است و این کمپانی بزرگ خودروسازی چند ملیتی "۸۰ سالگی" خود را جشن می گیرد. تویوتا موتورز حالا با گذشت ۸۰ سال از عمر خود تبدیل به یکی از بزرگترین قطب های خودروسازی دنیا شده و به عنوان پرفروش ترین شرکت خودرویی در جهان شناخته می شود. این شرکت که دیرتر از برخی خودروسازها از جمله رقبای آمریکایی شروع به کار کرد، با آینده نگری و مدیریت حساب شده خود توانست گوی سبقت را از آنها برباید.

تویوتا تا اکنون با تولید بیش از ۲۵ مدل خودرو در کلاس های مختلف توانسته سهم بازار بسیار قابل توجهی را نسبت به رقبای اروپایی و آمریکایی خود بدست آورد. این خودروساز ژاپنی در طول۸۰ سال توانسته بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه خودرو تولید کند. کیفیت بالای محصولات تویوتا و استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها در تولید محصولات، از مهمترین عوامل موفقیت این برند محسوب می شود.

درحال حاضر کرولا با تولید بیش از ۴۰ میلیون دستگاه به عنوان پرفروش ترین خودروی تولید شده در دنیا محسوب می شود.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هيچ نظري ارسال نشده است. شما مي توانيد اولين نظردهنده باشد.

ارسال نظر جديد

نام

ایمیل

گروه های خبری